Rodinné centrum Blansko
Domov je místo, kam můžeš přijít a nikdo se tě neptá, proč jsi přišel
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<<  Květen 2024 >>

Aktuální nabídka

... v roce 2011 proběhlo ... KERO 2011 - Kurz efektivního rodičovství ... výchova dětí jinak

Kdo by nechtěl být dobrým rodičem?  Chcete vědět jak na to?
Proběhl v roce 2011 další kurz KERO v Blansku (Katolický dům, Komenského ul.)

Kurz byl určen pro rodiče a vychovatele dětí jakéhokoliv věku. K účasti byly přizvány nejen maminky, ale i tatínci (nejlépe manželské páry), ale i učitelé, babičky, dědečkové...

Akce je podporována dotací z rozpočtu Jihomoravského kraje (Dotační program "Podpora posilování rodičovských kompetencí, mezigeneračního soužití a prevence sociálního vyloučení rodičů pečujících o děti") dle rozhodnutí Rady Jihomoravského kraje z 1.9.2011.

AKTUALITA

KERO 2011 byl v prosinci 2011 ukončen, děkujeme všem rodičům (účastníkům) za aktivní přístup a Jihomoravskému kraji za podporu formou dotace.

Závěrečná zpráva projektu KERO 2011 je zde ke stažení

V rámci kurzu KERO 2011 byly postupně realizovány tyto aktivity:

Podrobný přehled akcí je zde

KERO I (již bylo realizováno)
Základní kurz pro seznámení s metodou efektivního rodičovství včetně praktických ukázek a nácviku konkrétních rodičovských dovedností. Délka kurzu je celkem 18 hodin, rozdělení do jednotlivých setkání je dle dohody s účastníky.
Cena celého kurzu KERO I  je 1000,- kč  pro jednotlivce, 1500,- kč pro rodičovské páry.

KERO II (již bylo realizováno)
Jedná se o nadstavbový kurz pro absolventy KERO I a chtějí si prohloubit svoje znalosti a dovednosti. Probíhá zejména formou praktických cvičení. Délka kurzu je celkem 16 hodin, rozdělení do jednotlivých setkání je dle dohody s účastníky.

Semináře (již bylo realizováno)
Je vhodný pro rozšíření dovedností absolventů KERO I. Tématem je "jak naučit děti nést zodpovědnost za své činy" a "pochopení emocí a jejich využití ve výchově". Každý seminář je v délce 6 hodin, rozdělení do jednotlivých setkání je dle dohody s účastníky.

Workshop  již bylo realizováno)
Následná supervize pro absolventy kurzu KERO I, výměna zkušeností, řešení individuálních dotazů. Délka je 2 hodiny, termína dle dohody a zájmu absolventů KERO I.

Kontakt:
Telefon -  mobil 736 60 64 68    
e-mail: milana.vykydalova@centrum.cz

Citace z ohlasu jednoho z mužských účastníků  kurzu
Opravdu jsem se snažil báječný Kurz efektivního rodičovství doporučit a samozřejmě ještě se snažit budu, ale nevím, zda-li jsem někoho zlákal. Jen musím sám za sebe říci, že mi to dalo hodně a snažím se to v životě s dětmi co nejvíc uplatnit . Některé věci jako třeba – „já sdělení“ - mi nejdou, ale třeba se to ještě poddá. A taky musím uznat, že se díky věcem, které jsem se měl možnost naučit v kurzu, hodně náš rodinný život pohnul do lepší kvality . Moc díky a přeji pohodové dny a kurzu zapálené posluchače.
Zpět na přehled nabídky